wfosigw

mofs

2009-05-19 10:15:09

XII Majowy Turniej Judo dzieci i młodzików w Jezierzycach

W dniu 16 maja br. w hali widowiskowo – sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji Gminy Słupsk w Jezierzycach odbył się tradycyjny XII Majowy Turniej Judo dzieci i młodzików. W turnieju wystartowało 288 najmłodszych zawodników i zawodniczek z 21 klubów z Koszalina, Szczecina, Braniewa, Gdyni, Gdańska, Grudziądza, Bydgoszczy, Żukowa, Ugoszczy, Elbląga, Torunia, Łupawy, Bytowa, Dąbrowy, Kończewa, Słupska oraz gospodarze turnieju zawodnicy i zawodniczki UKS Piasta Wrzeście. Zawody otworzył Wójt Gminy Słupsk Pan Mariusz Chmiel, życząc uczestnikom turnieju sukcesów i sportowej rywalizacji.

W klasyfikacji drużynowej dzieci (chłopców i dziewcząt) I miejsce wywalczył klub Samuraj Koszalin zdobywając 23 punkty, II miejsce Gryf Słupsk - 18 punktów, III miejsce Olimpia Grudziądz – również 18 punktów (przy jednakowej liczbie punktów o miejscu decydowała większa ilość zwycięstw). W bardzo silnej i wyrównanej rywalizacji zawodnicy UKS Piast Wrzeście zajęli IV miejsce zdobywając 17 punktów. Gdyby nie kontuzja, jakiej w trakcie zawodów nabawił się Mateusz Winiarczyk, to zawodnicy Piasta zdobyliby okazały puchar za zajęcie II miejsca w klasyfikacji drużynowej. Indywidualnie zawodnicy i zawodniczki Piasta Wrzeście wywalczyli trzy zwycięstwa w kategorii dzieci (Adrian Winiarczyk, Nikola Winiarczyk oraz Karolina Wrzesień), trzy drugie miejsca i dwa trzecie. Ponadto w kategorii młodzików w wadze 46 kg zwycięstwo odniósł Daniel Białowąs.