dzialki
Przejdź do strony z wysokim kontrastem Dziś jest: Poniedziałek 20 sierpnia 2018

eboi

oferta

ssse

sit

Gospodarka

Gospodarka

wfosigw

mofs

Zielona Gmina

1. Instalacje OZE w Gminie Słupsk

Informuję, że z dniem 1 lutego każdego roku kalendarzowego Gmina Słupsk rozpoczyna rekrutację wniosków w programie, "Instalacje OZE w Gminie Słupsk”. Dofinansowanie mogą otrzymać osoby fizyczne, podmioty gospodarcze, instytucje, które są właścicielami nieruchomości na terenie Gminy Słupsk. Przedmiotem dofinansowania jest zwrot kosztów zakupu i montażu:
- instalacji paneli fotowoltaicznych,
- instalacji pomp ciepła typu powietrze woda do centralnej wody użytkowej,
- instalacji kolektorów słonecznych.

w wysokości 50% tych kosztów jednak nie więcej niż 5.000 zł na budynek. Aby uzyskać dofinansowanie należy złożyć wniosek do 30 kwietnia każdego roku w formie pisemnej w Urzędzie Gminy w Słupsku przy ul. Sportowej 34 w Biurze Obsługi Interesanta (pok. nr 1, budynek A). Wzór wniosku jest dostępny do pobrania wraz z regulaminem dofinansowania na stronie Urzędu Gminy.

Pliki do pobrania:
- uchwała -do pobrania...
- wniosek -do pobrania...

* * *

2. "Czyste powietrze Gminy Słupsk"

Informuję, że w przypadku pomocy zewnętrznych jednostek finansowych min. Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej gmina będzie organizowała konkurs na dofinansowanie wymiany instalacji grzewczych opalanych paliwem stałym (węglem, koksem) i zastąpienie ich instalacją grzewczą opalaną:
- pelletem,
- gazem,
- olejem opałowym,
- pompy ciepła.

Wnioski do pobrania będą na stronie internetowej gminy oraz w pokoju nr 1. Urzędu Gminy Słupsk. O przyznaniu dofinansowania będzie decydowała kolejność złożonych wniosków.

* * *

3. Serdecznie zachęcamy wszystkich mieszkańców do zapoznania się z kalkulatorem opłacalności mikroinstalacji fotowoltaicznej*, który można pobrać -tutaj...

*Arkusz przygotowali: dr inż. Janusz Teneta, Tobiasz Adamczewski oraz dr Magdalena Ligus.

* * *

4. Dokumenty strategiczne:

"Plan gospodarki niskoemisyjnej Gminy Słupsk" -więcej...
"Plan zaopatrzenia w ciepło, energię elektryczną i paliwa gazowe dla Gminy Słupsk" -więcej...
"Program Ochrony Środowiska dla Gminy Słupsk na lata 2014-2017 z perspektywą na lata 2018-2021" -więcej...
"Strategia Rozwoju Gminy Słupsk na lata 2015-2020" -więcej...

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia