wfosigw

mofs

2008-11-28 11:34:01

Puchar Polski Młodzików i Młodziczek w Judo.

W dniach 22-23 listopada w hali gimnazjum w Sobótce koło Wrocławia zostały rozegrane zawody Pucharu Polski Młodzików i Młodziczek w Judo, nieoficjalnie uważane za Mistrzostwa Polski w tej kategorii wiekowej. 320 zawodników i zawodniczek z 72 klubów z terenu całego kraju walczyło o miano najlepszego w swojej kategorii wagowej.

Nasz region reprezentowany był przez kluby z Wrześcia, Słupska i Kończewa. Po raz kolejny reprezentanci UKS „Piast” Wrzeście udowodnili, że stać ich na rywalizację z najlepszymi w kraju. W kategorii do 38 kg podopieczny trenera Tomasza Kołodziejskiego, Daniel Białowąs, zdobył brązowy medal. Po wygranych walkach eliminacyjnych Daniel przegrał w półfinale z zawodnikiem Rysia Warszawa Pawłem Rybickim, jednak w pojedynku o brązowy medal nie dał już szans Adrianowi Szumacherowi z AON- Warszawa.

Daniel ma 13 lat, mieszka w Wiklinie i jest uczniem Gimnazjum w Siemianicach. Judo uprawia od 6-iu lat. Jest zwycięzcą Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików, które odbyły się 12 października w hali widowiskowo – sportowej w Jezierzycach. Zawody rozgrywane były na trzech matach, a każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal, dyplom i maskotkę.