wfosigw

mofs

2017-08-10 13:22:56

Jezierzyce i Włynkówko najlepsze

W ostatnią niedzielę, 6 sierpnia, na Orliku w Jezierzycach odbył się Letni Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Słupsk. Organizatorem turnieju był Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Słupsk Sp. z o.o. W turnieju żaków (rocznik 2007 – 2008) udział wzięły: „Stal” Jezierzyce, KS Bruskowo Wielkie, Gminna Akademia Piłkarska oraz „Dąb” Kusowo.

Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”, a końcową kolejność zespołów przedstawia poniższa tabela:

• I. STAL Jezierzyce
  • II. KS Bruskowo Wlk.
  • III. DĄB Kusowo
  • IV. Gminna Akademia Piłkarska

Najlepszym bramkarzem turnieju żaków wybrany został Bartek Jezierski ze Stali Jezierzyce, natomiast królem strzelców został Kacper Pietrak z Dębu Kusowo.

Po turnieju żaków do rozgrywek turniejowych przystąpili seniorzy. Zawody zdominowali piłkarze KS Włynkówko i Stali Jezierzyce. Obie drużyny wygrały po trzy mecze, a o kolejności zadecydował wynik bezpośredniego pojedynku, w którym zwycięstwo 1:0 odnieśli piłkarze z Włynkówka. Kolejność drużyn w turnieju seniorów:

• I. KS Włynkówko
  • II. STAL Jezierzyce
  • IV. SZANSA Siemianice
  • V. KS Bruskowo Wlk.

Królem strzelców turnieju został Maciek Miecznikowski ze Stali Jezierzyce (7 bramek), natomiast trenerzy za najlepszego bramkarza uznali Łukasza Kazubowskiego (KS Włynkówko).

Najlepsze drużyny turnieju oraz zwycięzcy klasyfikacji indywidualnych otrzymali nagrody w postaci pamiątkowych pucharów, statuetek oraz dyplomów.