dzialki
Przejdź do strony z wysokim kontrastem Dziś jest: Wtorek 25 czerwca 2019

eboi

oferta

ssse

sit

Gospodarka

Gospodarka

wfosigw

mofs

2017-07-12 09:54:45

Wakacyjne atrakcje w Swołowie

Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie zaprasza wszystkie dzieci wraz z opiekunami na wakacyjne spotkanie „Dziecięca Zagroda”. Tegoroczna odsłona to opowieść o dzieciństwie dawnych i obecnych mieszkańców Pomorza – opowieść o podwórkowych zabawach – tych zapomnianych i tych, wciąż jeszcze znanych, o wiejskich ścieżkach, którymi podążały dzieci, o dziecięcych obowiązkach, radościach, o dźwiękach, odgłosach i legendach, przy których dawniej dorastano.

  • BAJANIE NA SIANIE - zatopieni w stertę siana w muzealnej stodole podążymy śladem bohaterów dawnych podań i legend pomorskich.
  • WARSZTATY ARTYSTYCZNE - rzemieślnicze, plastyczne, i muzyczne zmagania pozwolą nam poznać, czym dawniej bawiły się dzieci.
  • ENTELE PENTELE - dawne i współczesne wiejskie zabawy, gry, rymowanki, wyliczanki i zagadki z czasów, kiedy nasze babcie były małymi dziewczynkami, a w wózkach woziły lale, a nasi tatusiowie skakali po drzewach i budowali skrytki i leśne szałasy.
  • ŚCIEŻKI WIEJSKICH URWISÓW - podążając tu i tam przez łąkę, ogródek, przez podwórko; zaglądając tu i siam do starej skrzyni, do babcinej spiżarni, do mysiej dziury, do pełnej szpargałów szafy...
  • BAŚNIOWY OGRÓD ZABAW - pomiędzy starymi jabłoniami i gruszami, w ogrodzie i w sadzie, z widokiem na pola i pastwisko - drewniane koniki, bujawki, wędki z patyków, słomiane wianki, kram i drweniany domek do zabawy.
  • KIERMASZ ZABAWEK - ukochane, upragnione, proste i niezwykłe zabawki z drewna, z gliny, ze szmatek.

sobota i niedziela 22/23 lipca, godz. 11.30 – 16.30+ dodaj swoją opinie
Autor:
E-mail:
Treść:
Weryfikacja:

Komentarze są własnością ich twórców.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia